Wczytuję...

Aktualności

Rok 2023 w Duszpasterstwie Akademickim "Węzeł" - wydarzenia

Rok akademicki 2023/2024 przeszedł do historii - także do historii Duszpasterstwa Akademickiego Węzeł, dlatego chcemy podzielić się minionymi wydarzeniami ze starszymi Węźlakami oraz osobami, które odwiedzają naszą stronę po raz pierwszy. 

60-lecie DA "Węzeł"

DA "Węzeł" kończy 60 lat! Chcemy to wspólnie świętować z byłymi członkami, więc organizujemy obchody jubileuszu. Odbędą się one 13 kwietnia 2024 roku.

Wakacyjny wyjazd w Bieszczady

Ostatni tydzień września 2023 roku przyniósł nam niezapomniane chwile, które spędziliśmy na wyjeździe w Bieszczadach. Naszymi gospodarzami byli serdeczni księża z parafii Polana, którzy zapewnili nam noclegi w Domu Młodzieżowym. Był to czas pełny przygód, wspólnego odkrywania natury i wewnętrznego wzmocnienia.

O Węźle

Węzeł - tak nazywa się łódzkie, salezjańskie duszpasterstwo akademickie 
otwarte dla wszystkich studentów.

Znajduje się ono przy kościele św. Teresy i św. Jana Bosko, niedaleko miasteczka akademickiego Lumumbowo.

Pogłębisz swoją wiarę

Najważniejszym momentem każdego dnia jest studencka Msza św. w kaplicy duszpasterstwa o godzinie. 19.00, bo to przecież Chrystus jest osią węzłowego życia

Doświadczysz wspólnoty

Wraz z innymi młodymi ludźmi odnajdziesz swoje miejsce w życiu Kościoła, podzielisz się z nimi radością i wiarą, rozwiniesz swoje talenty.

Poznasz nowych ludzi

Nie gdzie indziej, ale właśnie w węzłowej kawiarence. Poczuć się tam można jak „U Pana Boga” za piecem, potańczyć na imprezie, podyskutować o życiu i śmierci czy najnowszych filmach... Poza kawiarenką można też pograć w siatkę, w kosza i nie tylko.

Spotkasz duszpasterzy

Salezjanów, którzy zawsze znajdą czas na rozmowę, spowiedź.