Wczytuję...

Data dodania

Rok akademicki 2023/2024 przeszedł do historii - także do historii Duszpasterstwa Akademickiego Węzeł, dlatego chcemy podzielić się minionymi wydarzeniami ze starszymi Węźlakami oraz osobami, które odwiedzają naszą stronę po raz pierwszy. 

Ten wpis poświęciliśmy wydarzeniom z 2023 roku.

W stałą działalność naszego DA wpisane są spotkania formacyjne Wspólnoty Postakademickiej (poniedziałki, 20.00), Oazy (wtorki, 20.00) oraz Salezjańskiego Ruchu Ewangelizacyjnego (Saruel, środy o 20.00). Aktywnie działa Zespół Muzyczny, który, poza oprawą niedzielnej akademickiej mszy świętej (w kościele pw. św. Teresy i św. Jana Bosko w Łodzi), przewodzi w śpiewie na adoracjach oraz przygotowuje występy okolicznościowe. 

Przejdźmy do sedna - co wydarzyło się w Węźle w 2023?

 • 9 listopada studenci stomatologii łódzkiego Uniwersytetu Medycznego przeprowadzili akcję profilaktyczną, w ramach której nauczyli nas, jak prawidłowo dbać o zęby i dlaczego to takie ważne. Nie zabrakło również części praktycznej, quizu z nagrodami oraz przeglądu jamy ustnej. Dziękujemy PTSS Łódź za współpracę. Kliknij tutaj, aby zobaczyć fotorelację z wydarzenia na naszym Facebooku (Duszpasterstwo Akademickie Węzeł).

Akcja stomatologiczna w DA Węzeł

 

 • 12 listopada Mateusz ze Wspólnoty Postakademickiej wygłosił prelekcję „Działalność wojskowa i polityczna hetmana polnego Michała Kazimierza Radziwiłła w dobie kampanii chocimskiej”. Oto jedna z opinii słuchających: „Bardzo wartościowa konferencja, ciekawie było posłuchać o tak niszowym, a jakże ważnym wydarzeniu, szczególnie przy rocznicy bitwy pod Chocimiem. Dziękujemy. Pan Mateusz wspaniale się wypowiadał, pełen profesjonalizm.”. Zobacz relacje na Facebooku.

prelekcja historyczna

 

 • 25 listopada odbyła się międzyduszpasterska impreza Andrzejkowa, współorganizowana z DA5 i JDA. Nie zabrakło na niej studentów i absolwentów uczelni. Tym razem odsyłamy do fotorelacji na Instagramie (wezellodz).
Andrzejki łódzkich duszpasterstw akademickich - DA Węzeł

 

 • 26 listopada Zespół Muzyczny przygotował Zaduszki Muzyczne, w trakcie których powróciliśmy myślą do kwestii życia wiecznego, pogrążając się w zadumie przy słuchaniu utworów, które wykonali: Alicja, Rozalia, Wiola, Natalia, Marta, Piotr, Karol, Tymek i ks. Jarek. Nie zabrakło także wspólnej modlitwy za zmarłych. Bardzo zachęcamy do wysłuchania skrótów wykonań (kliknij tutaj).
   
 • 30 listopada swoje urodziny obchodził nasz duszpasterz ks. Andrzej Wujek (na zdjęciu po prawej), więc zebraliśmy się w kawiarence na wspólne świętowanie. Zobacz więcej
ks andrzej wujek

 

 • W grudniu stałym punktem tygodnia były roraty (od poniedziałku do soboty) z pysznym śniadaniem. Relacje z rorat zamieszczaliśmy na naszym Instagramie.
   
 • 10 grudnia Krzysztof ze Wspólnoty Postakademickiej wygłosił prelekcję „Czy za króla Olbrachta wyginęła szlachta”.
wykład historyczny da węzeł

 

 • W dniach 17-19 grudnia rekolekcje adwentowe dla studentów głosił ks. Marek Wyszomierski. W tym roku wyjątkowo zorganizowaliśmy drugi i trzeci dzień rekolekcji w kaplicy DA Węzeł (nie, jak dotychczas, w kościele). Ostatniego dniach, po naukach, spotkaliśmy się w kawiarence na rozmowy i herbatę, a chętni uczestniczyli w warsztatach z tworzenia kartek świątecznych. 
rekolekcje wezel

Rok 2023 zakończyliśmy węzłowym Sylwestrem.

Co poza tym?

Odbyły się Spotkania Kobiet:

 • „Odważna i rozważna, czyli o decydowaniu”
 • „Chcesz komunikacji? Wbijaj w relację”.

A także adoracje „Góra Przemienienia”, adoracje we wspólnotach i wyjścia integracyjne (np. oazowy „Głośny Przyjaciel” czy saruelowe wyjście na łyżwy).