Wczytuję...

Zapisy

Aktualnie w Duszpasterstwie Akademickim „Węzeł” prowadzimy dwie serie kursu przedmałżeńskiego. W tym roku kursy odbędą się w terminach:

  • 5 lutego - 11 marca 2024 roku

    10 lutego - warsztaty prowadzone przez państwa Czajczyńskich.

  • 6 maja - 10 czerwca 2024 roku

    10 maja - warsztaty prowadzone przez państwa Czajczyńskich.

Zapisy na kurs odbywają się na pierwszym spotkaniu danej serii. Nie trzeba rezerwować miejsc.

O kursie

Głównymi odpowiedzialnym za kurs są ks. Jarosław Stasiński SDB, ks. Andrzej Wujek SDB oraz Państwo Marta i Jarosław Czajczyńscy.

Kurs przedmałżeński w „Węźle” to seria 6 spotkań odbywających się w poniedziałki o godzinie 18.00 w kaplicy naszego duszpasterstwa.

Każde spotkanie składa się ze z konferencji duszpasterza oraz wykładu osoby wykwalifikowanej w danym temacie (może to być duszpasterz lub osoba świecka).

Dodatkowo uczestnicy kursu zobowiązani są do udziału w warsztatach prowadzonych przez państwa Czajczyńskich. Warsztaty te zajmują narzeczonym jedno sobotnie bądź niedzielne przedpołudnie.

Dla uzyskania zaświadczenia o ukończeniu kursu wymagane jest, aby być na każdym spotkaniu.

Spotkanie w poradni rodzinnej

Ponadto, w celu zaliczenia kursu przedmałżeńskiego, narzeczeni powinni odbyć spotkanie w poradni rodzinnej, czego jako duszpasterstwo akademickie nie prowadzimy.

Taka poradnia działa przy naszej parafii św. Teresy i św. Jana Bosko (link), ale oczywiście narzeczeni mogą spotkanie odbyć gdzie indziej.

Koszt

Koszt kursu przedmałżeńskiego w „Węźle” to ofiara dowolna. Nie ustalamy stałej ceny, ale prosimy uczestników o ofiarność, bowiem zebrane w ten sposób fundusze są przeznaczone na opłacenie specjalistów prowadzących spotkania z państwem.

Wszelkie pytania i wątpliwości można wysyłać mailem: wezel@salezjanie.pl